KAFFESERVIS, porslin, 33 delar, musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark.
Dekor av blåa blommor på vit botten. Helblond. Kaffekanna, brödskål, skålfat, skål, kakfat, sockerskål, gräddkanna, vas/cigarettskål, 13 desserttallrikar, 12 kaffekoppar med 11 fat.
Repor, minimala nagg, en kopp andrasortering.