Trästomme på fyra ben med ställbar rygg, blå skinnklädsel, perforerad rygg med bemålad rotting och med förkromade armlän.
Senare bemålad, renoverad, färgbortfall, läderklädsel på armlän med slitage, klädsel möjligen senare, armlän med slitage och smärre skador.