ANDERS ZORN, etsning, signerad.
"Sängpallen". Signerad med blyerts. Utförd 1914. 24,5 x 19,8 cm.
Gulnad. Fläckar. Hanteringsveck. Mindre reva och hål i bladets ytterkant. Ej inramad.
Asplund 266, Hjert & Hjert 273.
The Bed Stool.