Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Kellot
372216

FICKUR, oxiderad metall, tidigt 1900-tal.

Med olika funktioner för bl a månader och veckodagar. Urtavla med svarta siffror. Diameter 71 mm. Med klockkedja av doublé med miniatyrkompass och medaljong.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK