Teak. Två skjutdörrar, varav den vänstra med bakomliggande inredning i form av ett hyllplan. Fyra lådor. Bredd 190 Djup 42 Höjd 76 cm.
Bruksslitage. Obetydliga nagg vid lådors handtag.