Lökmönster i blått. 4 mattallrikar, 7 djupa tallrikar, 10 entrétallrikar, 4 desserttallrikar, 9 askfat, 4 buljongkoppar med lock och ej tillhörande fat samt snäckformad skål (omärkt). Mattallrikarnas diam 26 cm.
Bruksslitage. Några repor. Desserttallrikar med senare märkning.