Teak. Dörrpar med bakomliggande hyllinredning, fem lådvarv samt skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning. Etikettmärkt. Längd 215, djup 45, höjd 80 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, repor, solblekt, dörrpar med trasigt lås. Nyckel fungerar ej/eller dåligt.