Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

SERVISDELAR, 6 st, silver, bland annat Gewe Stockholm 1952 respektive -55. Total vikt ca 456g.

Tre sockerruskor varav två mindre, med rik dekor av bland annat blommor, Höjd 10-15 cm. Sockerskål, gräddkanna och bricka med ornamenterad dekor av bland annat blommor. Gräddkanna och sockerskål invärtes förgyllda, Höjd 4-7cm, brickans Längd 17 cm.

Slitage. Repor. Någon buckla.

Lähtöhinta
3 000 SEK