STIG BLOMBERG, plaketter, 2 st, gips, signerade.
En rosatonad med reliefmotiv av ätande historiserande sällskap, 29 x 27 cm. Vit med delvis genombrutet motiv av flicka ridandes fabeldjur, 19 x 20 cm.
Signatur på vit plakett troligen senare. Rispor. Nagg.