VAS samt SKÅL, konstglas, Bertil Vallien, Kosta Boda, signerad.
Skålen med organisk form, blå glasmassa med inslag av bl a vitt, på rund fot. Nr. 59609. Diameter ca 18, höjd ca 13,5.
Vasen med rund form, glasmassa vilken skimrar i färgerna lila/grönt. Diameter ca 18, höjd ca 10,5.
Smärre slitage.