OLOF ARBORELIUS, olja på duk, monogramsignerad.
"Fäbodar i Dalarna". 24 x 35 cm. Etikett med sigill á tergo "Målad av Olof Arborelius intygar ET Arborelius".
Smärre krackelyr.
Olof Arborelius minnesutställning. Nationalmuseum 1943. Nummer 179.