FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, "Look at it on a rainy day (The Regentag Portfolio)".
Den kompletta portföljen med 10 färgserigrafier med metallprägling, (K45) signerad med vit tusch och numrerad 153/300, samtliga numrerade 1522/3000, utgiven av Ars Viva, Zürich 1971-72. Förvarade i träportfölj, med reliefprägling och färgserigrafi på framsidan. 54,6 x 72,3 cm."Look at it on a rainy day (The Regentag Portfolio)"
Enstaka mjuka veck, smärre intryckningar.