KONFERENSMÖBLEMANG, 7 delar, Börge Mogensen resp Karl Erik Ekselius, omkring 1980.

Mahognyfaner. Stolar klädda i ljust skinn, en stol etikettmärkt Karl Erik Ekselius, JOC. Bord etikettmärkta, Börge Mogensen, Frederica Stolefabrik, Made in Denmark. Ihopfällbart bord, avtagbara skivor. Bord, diameter 162, höjd 71 cm.

Blekta. Slitage. Repor. Stolar med intorkad stoppning, lösa i fogarna.

Lähtöhinta
4 000 SEK