IVAN LÖNNBERG, olja på duk.
Troligen självporträtt av konstnären i sin ateljé. Ej signerad. Spännram bär blyertsinitialer IL. 81 x 45.
Ytrispor. Duklagning/dukskada. Oramad.
Troligtvis identiskt med ett självporträtt beskrivet som ej färdigt utställt på Konstsalong Rålambshov, Ivan Lönnberg. Minnesutställning, sept. 1941, nr. 33 "Självporträtt, ej färdigt, privat ägo, 1914".