ANDERS ZORN, etsning, otydligt signerad i blyerts samt monogramsignerad i plåten, daterad 06.
"Anna kammar sig". Bildstorlek 180 x 119 mm.
Ej examinerad ur ram. Gulnat papper. Mindre fläck i det vänstra hörnet.
Lidbeck, Sven: Anders Zorn Etchings, Catalogue Raisonné 2007, States & Editions 1883-1920, Stockholm, nr. ZG 200. (s. 243)