Bricka med dekor och handtag, 64 x 27 cm. Sockerruska, höjd 20 cm. Skål med handtag, höjd 15 cm. Kanna med underrede, monterad på glasplatta, höjd 35 cm. Behållare med trähandtag på tre fötter, höjd 12,5 cm.
Slitage, repor, anlöpningar. Nagg på glasplatta.