FRANS LINDSTRÖM, akvareller, 10 st, Stockholmsvyer, sign.
Fästa på kartong. Bär senare påskrift i blyerts på kartong med beskrivning av motiv, bl.a. "Hamngatan 2". Varierande mått. Ca 12,5-14,5 x 22,5-24 cm.
Slitage. Gulnade. Ej examinerade ur ram. Ramskador.