Pokal på fot, invändig förgylld. Dekor av bl a vågdekor samt fiskar. Höjd ca 16 cm. Pokal med hamrad dekor vågig banddekor samt blå emaljdekor. Höjd ca 16,5 cm.
Slitage. Emalj med slitage. Gravyr.