Kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål med lock, buljongkopp, uppläggningsfat, 10 moccakoppar med fat, litet fat, 3 saltkar varav två med ställ i silver.
Kaffekannans lock med lagning, buljongkoppens lockknopp med flisa, uppläggningsfat med skada där en del medföljer, några koppar och fat med nagg samt 2 koppar med sprickor, 2 delar II:a sortering.