THEO TOBIASSE, färglitografi, signerad och numrerad 92/350.
"La Cloche" ur serien "Un Homage à H.C. Andersen"". På Arches-papper, tryckt hos Pierre Chave, Vence, utgivna av Galerie Börjeson, Malmö, 1990. Bladstorlek ca 57 x 75 cm.
Ej examinerad ur ram.
"H.C.Andersen Sagor och Berättelser - Illustrerad av Theo Tobiasse", utgiven av Galerie Börjesson, Malmö.