BALANSVÅG, "Lindells Vågfabriks AB Jönköping", 1900-tal.

Stomme i mässing, 2 vågskålar. På träsockel. Höjd ca 85cm.

Slitage. Repor. Bucklor. Troligen ej ursprungliga vågskålar samt ej ursprunglig träsockel. Lös krönande knopp.

Lähtöhinta
1 500 SEK