GEORG EMIL LIBERT, olja på duk, signerad och daterad -95.
Kustbild, "Pynten, mellan Vedbaek och Skodsborg" enligt etikett à tergo. 92 x 133 cm.
Ytsmuts och smärre ytslitage och repor. Smärre färgbortfall. Liten dukskada.