Fanerad med jakaranda. 4 stolar med lös stoppad sits. Klädd ryggbricka. Bordets diameter 115. Höjd 72 cm. 2 iläggsskivor à 55 cm (totalt 225 cm).
Bord med smärre repor. Stolar med fläckat tyg och slitage.