1 kanna, höjd ca 21, 1 sockerskål, höjd ca 12,
1 gräddkanna, höjd ca 10. Samtliga i jugend och tillverkade av CG Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1912.
1 soppslev, tillverkad av Gustav Theodor Folcker, verksam 1885-1877(1885 )Stockholm, längd ca 37.
Bruksslitage. Smärre repor.