Grönt gods med reliefdekor i form av jugendmönster på sidan. Krön med handtag i kromat stål. Märkt Husqvarna. Bredd 32 Djup 45 Höjd 75.
Ej funktionstestad. Slitage. Krackelyr, skador. Anlupen.