MARTIN SCHEFFEL, Miniatyr. Gouache på ben, osign. Ram i minst 21,6k guld.
Okänd herre. Ca 3,4 x 2,8 cm. Innefattad i ram av guld av Magnus Wallengren mästare 1803-1825, otydliga stämplar.
Ej examinerad ur ram.