OLLE KÅKS, olja på duk, signerad.
"Bonaden". Utförd 1984. 98 x 512 cm.
Smärre slitage och rispor.
Galerie Altes Rathaus.
Marabousamlingen, Sundbyberg/Upplands-Väsby (införskaffad från ovanstående 1990).
Kraft Foods Sverige AB, Upplands-Väsby.
Kopia av inköpskvitto från Galerie Altes Rathaus medföljer.