GEORGES VAN DER STRAETEN, skulptur, brons, signerad samt märkt Société de Bronzes de Paris. 1900-talets andra hälft.
Patinerad brons, gjutarstämpel; Société de Bronzes de Paris. Kvinnobyst. Höjd 58.
Smärre slitage.