Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024
Muut
356710

KÄRL, 3 st, lergods, troligen Grekland och forntida.

Olika typ och form, bla en Oinoche, målad dekor av ränder, vågor, geometriska motiv. H 9,5-17.

Slitage, nagg, färgbortfall, oinochen med avslag vid mynning, det största kärlet med lagningar och påmålningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK