Ett par ljusstakar med fylld fot, ett par bägare även de med fyllning. Vas, ett par små ornamenterade koppar, 2 skålar varav en med konturerad kant och den andra med handtag i form av orm. Fyra dosor varav tre runda med dekor av bl a franska liljan och en oval med loch av grön sten. En liten flaska med lockknopp av turkos. H 2-14.
Slitage. Repor.