Bla Dosa, K. Anderson, Stockholm 1909, lock med emaljplakett "Konstindustriutställningen Stockholm 1909", diam 5. 5 snapsglas invändigt förgyllda, imp stpl. Vas h 16,5. Bålslev, Carl Petter Åberg, Arboga, 1829.
Slitage. Bucklor. Gravyr. Plaketter.