Kuhkri i läderbalja med två mindre knivar. Kuhkrins L 40, mindre knivar, L 13. Yatagan i träbalja, tot L 57 Golok, Västra Java, Tjikaru, tot L 113.
Slitage. Repor. Anlöpningar. Yataganens balja ej tillhörande. Skador. Sprickor.