Muut
351473

KÄRL, lergods, troligen Precolumbianskt, Sydamerika.

Avsmalnande form, med handtag. Målad dekor i form av delvis geometriska mönster i rött och svart. H 26.

Slitage. Nagg. Rispor.

Lähtöhinta
3 000 SEK