Fritz von Dardel

(Ruotsi, 1817-1901)
Fritz von Dardel
(Ruotsi, 1817-1901)

FRITZ VON DARDEL, akvarellerad teckning, sign o dat 1869.

Lantligt motiv med ryttare och barn vid grind. Bladstorl 25,5 x 18.

Saknar glas och ram, bladets kanter med smärre skador, har endast passepartout.

Alkuperä - Provenienssi

Adliga ätten Adlercreutz.

Lähtöhinta
2 000 SEK