Konturerad brunmålad skiva. Blågrönmålat underrede. En låda. Svängda ben. L 108, B 68, H 77.
Delvis framtagen originalmålning. Slitage, repor. En senare dekorbit. En dekorbit med lagning. Skada, avslag. Lätt rankt.