JUSTUS LUNDEGÅRD, olja på duk, ej sign.
"Vid barrièren, Montigny s. Loing", enligt etikett a tergo utförd 1892. 38 x 53.
Krackelyrer, smärre färgbortfall, skrapmärken samt ytsmuts. Duk uppklistrad på pannå.
Edstrandska stiftelsen.