Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

SÄNGAR, 2 st, järn, omkr 1900.

Svartmålat järn, detaljer i mässing. Ett par gavlar på hjul, h 152, b inner ca90 ytter 93, l ca inner 170 ytter 200. 2 gavlar, snarlika varav en på hjul, h 117 resp 136, bredd (båda) inner 105 ytter 108, l ca inner 170 ytter 198. 2 par långsidor i gjutjärn.

Färgbortfall. Skador. Bucklor. Rost. Ej monterade.

Muut tiedot

Sängarna är ej monterade och måtten endast ungefärliga.

Lähtöhinta
2 000 SEK