Ett par saltkar, Nordisk Silverkonst AB, Helsingborg 1964, 2 tumlare, karaff med silvermonterad mynning, Edlunds Silvervarufabrik AB, Stockholm 1947. H 3-23.
Slitage, karaffen med inre beläggning och smärre nagg.