Kosvans med pärldekoration, trumma H 33,5, ett par handledsknivar, 2 st knivar i baljor L 34-55. Enl uppgift inköpt i Nairobi på 1970-talet.
Bruksslitage. Handledskniv med lös del. Trumma med sprickor.