LOCKURNA, porslin, Louis XVI, troligen Meissen och 1700-tal.

Vit, med delvis genombruten dekor. Prydd med krans fäst i mytologiska ansikten bärandes horn. På fyrkantig sockel med meanderbård. Lockknopp i mässing. H 30.

Skador. Lagningar. Tillverkningsdefekter. Lock med omfattande avslag undertill.

Lähtöhinta
2 000 SEK