Svart stomme klädd med blommigt tyg. 2 soffor L 135. 2 stolar. Bord med asymmetrisk form, l 120, B 75, H 73.
Bruksslitage. Lagningar. Färgbortfall. Skador. Repor. En soffa saknar skoningar på fötter.