11 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, efterrättstallrik, karott med lock, rund uppläggningsskål, såsskål, ett par kvadratiska uppläggningsfat samt ovalt uppläggningsfat. Ett par lövformade uppläggningsfat med snarlik dekor, även Meissen medföljer. Dekor i cerise, rosa och förgyllning. Konturerade kanter.
Ej helt genomgången. Bruksslitage.