12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 11 assietter, 7 uppläggningsfat, såsskål, 11 tekoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, tékanna, sockerskål, gräddkanna samt mjölkkanna.
Flertal delar med kantnagg, främst tallrikar. Bruksslitage. Skiftande tillverkningstid.