LJUSSAX OCH BRICKA, 2 delar, silver, bla Frans Wilhelm Theselius, Stockholm, 1840. Tot vikt ca 181g.

Fat på kulfötter, rundade hörn, timglasformad av Jacob Engelbert Torsk, 1867. L 21, B 9, H 2. Sax ned snirklig dekor, L 16.

Slitage. Repor. Ljussaxen kärvar.

Lähtöhinta
4 000 SEK