Gallerskål, Birmingham, England, 1908. Skål, Ceson, Göteborg, 1985. Miniatyrstop, Stockholm, otydliga årstämplar, mästarstmlp "KL". Bägare, förgylld invändigt, Carl Petter Tellander (1744-1778), Jönköping, bär även importstämpel. Två bägare. H 3- 9.
Bruksslitage, bucklor.