Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

BÄGARE, två st, silver, D. Herrmansson & Co, Stockholm, 1838 samt trol Sverige, 1700/1800-tal. Tot vikt ca 150 g.

Bägare, D. Herrmansson, invändig förgyllning. Bägare, 1700/1800-tal, trumpetformad med svisselerad dekor, saknas stämplar. H 7,5-8.

Slitage. Repor. Trumpetformad bägare, troligen omarbetad.

Lähtöhinta
2 000 SEK