PARTI GULDSMYCKEN, 12st, mest 18K och 1900-tal. Totvikt ca 38 gram.
Armring, armlänk med pärlor mellan stavar, l 19, tunn halskedja, l 46, kravattnål med pärla, sju ringar varav tre med infattade stenar och kristall, olika storl 15,5/49-17/53, berlock i form av racket.
Slitage. Några ringar med invändig gravyr.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?