SOCKERSKÅLAR, ett par, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1846. Tot vikt ca 1390g.
På fyrpassfötter. Med hänklar. Rik vegetativ dekor. Lock krönt av blommor. H 30.
Slitage. Bristningar. Hål. Skador. Repor. Bucklor.