ROLAND SVENSSON, 6 st litografier, sign.
"Vårseglats", provtryck med korrektion, 41,5 x 31. "Gillöga - Storskär", numr 36/50, 32 x 36,5. "Nattbris", H.c-upplaga, 31,5 x 42,5. "Trettondagsvinter", numr 184/200, 33 x 54. "Sommarnatt i gillöga", numr 208/270, 32 x 61,5. En med stugmotiv vid vattnet, P.T, -75, 35 x 28.
Ej examinerad ur ram. En med fuktfläckar på passepartout.
Vällingby konsthall. Galleri Nutida konst.