ASKFAT, ett par, silver, George Jensen, Köpenhamn, 1918, tot vikt ca 51 g.
Oval form med hänkel. Vegetativ dekor. B ca 5. L ca 7. H ca 1.
Slitage. Bristningar. Repor. Smärre anlöpningar.